Kurser - Sydvestjylland

Sydvestjylland

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Afspænding for bevægelseshæmmede.
    Start: 14.09.17
    torsdag 11:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Birkevejens afspænding
  • @navn
     
    Akrylmaling
    Start: 02.10.17
    mandag 09:30
    Solvej Bammeskov
    Varde, Kunstlab
  • @navn
     
    Akrylmaling
    Start: 03.10.17
    tirsdag 14:45
    Solvej Bammeskov
    Varde, Kunstlab
  • @navn
     
    Efter / Efterfødsel
    Start: 02.08.17
    onsdag 09:15
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, IFV
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 05.09.17
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 28.11.17
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Pandorakoret
    Start: 14.08.17
    mandag 19:00
    Søren Abel
    Varde, Brorsonskolen
  • @navn
     
    Slow Patchwork
    Start: 19.09.17
    tirsdag 18:00
    Kathrine Møller
    Billum, Den Gamle Brugs
  • @navn
     
    Taskekursus
    Start: 03.11.17
    fredag 13:00
    Kathrine Møller
    Billum, Den Gamle Brugs
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    Start: 05.09.17
    tirsdag 15:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    Start: 05.09.17
    tirsdag 18:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    Start: 05.09.17
    tirsdag 16:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    Start: 06.09.17
    onsdag 15:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    Start: 05.09.17
    tirsdag 17:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    Start: 05.09.17
    tirsdag 19:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  •  
     
    Træskæring og trædrejning
    Start: 02.10.17
    mandag 19:00
    Knud Bjarne Eg Bennetsen
    Varde, Brorsonskolen
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    Start: 25.08.17
    fredag 09:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    Start: 25.08.17
    fredag 10:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    Start: 22.08.17
    tirsdag 13:10
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    Start: 22.08.17
    tirsdag 08:15
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Yoga
    Start: 28.08.17
    mandag 09:00
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga - Helle Hallen
    Start: 12.09.17
    tirsdag 09:30
    Maria Jensen
    Årre, Hellehallen
  • @navn
     
    Yoga - Hensyntagende
    Start: 28.08.17
    mandag 10:45
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  •  
     
    Yoga - Hensyntagende
    Start: 28.08.17
    mandag 12:30
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga - Årre
    Start: 11.09.17
    mandag 18:30
    Lone Ellegaard Eriksen
    Årre, Årre Skole
  • @navn
     
    Yoga - Årre
    Start: 28.08.17
    mandag 16:50
    Lone Ellegaard Eriksen
    Årre, Årre Skole
 

Er startet

  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Sommer træning i varmt vand
    tirsdag 17:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.