Kurser - Sydvestjylland

Sydvestjylland

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Taskekursus
    Start: 10.02.17
    fredag 13:00
    Kathrine Møller
    Billum, Den Gamle Brugs
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    Start: 03.02.17
    fredag 10:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    Start: 03.02.17
    fredag 09:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    Start: 07.02.17
    tirsdag 08:15
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    Start: 07.02.17
    tirsdag 13:10
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 02.05.17
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 14.03.17
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 26.01.17
    torsdag 09:30
    Trine Pelle Nielsen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 22.08.17
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 14.11.17
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Afspænding for bevægelseshæmmede.
    Start: 14.09.17
    torsdag 11:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Birkevejens afspænding
  • @navn
     
    Babysprog
    Start: 26.03.17
    søndag 12:30
    Louise Haagen Bue
    Varde, Elkjærs Under Bøgen
  • @navn
     
    Kun for mænd
    Start: 26.02.17
    søndag 12:30
    Louise Haagen Bue
    Varde, Elkjærs Under Bøgen
  • @navn
     
    Det familie venlige køkken
    Start: 23.04.17
    søndag 12:30
    Louise Haagen Bue
    Varde, Lykkesgårdskolen
 

Er startet

  • @navn
     
    Slow Patchwork
    tirsdag 19:00
    Kathrine Møller
    Billum, Den Gamle Brugs
  • @navn
     
    Øvelser for og med din krop
    onsdag 17:00
    Kirstine Jensen
    Nørre Nebel, Nørre Nebel Skole
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Pilates
    mandag 16:30
    Ulla Jensen Buhl
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Træn kroppen
    mandag 18:15
    Ulla Jensen Buhl
    Varde, Bevægelseshuset
  •  
     
    Træning for hele kroppen med bolde
    mandag 19:00
    Birgitte H. Kræhmer Tapdrup
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga
    mandag 09:00
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga - Hensyntagende
    mandag 10:45
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  •  
     
    Yoga - Hensyntagende
    mandag 12:30
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Afspænding for bevægelseshæmmede.
    torsdag 11:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Birkevejens afspænding
  • @navn
     
    Pandorakoret
    mandag 19:00
    Søren Abel
    Varde, Brorsonskolen
  •  
     
    Træskæring og trædrejning
    mandag 19:00
    Knud Bjarne Eg Bennetsen
    Varde, Brorsonskolen
  • @navn
     
    Efter / Efterfødsel
    onsdag 09:15
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, IFV
  • @navn
     
    Akrylmaling
    mandag 09:30
    Solvej Bammeskov
    Varde, Kunstlab
  • @navn
     
    Akrylmaling
    tirsdag 14:45
    Solvej Bammeskov
    Varde, Kunstlab
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    onsdag 16:00
    Trine Pelle Nielsen
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 19:00
    Rikke Gottschalk Glad
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 17:00
    Rikke Gottschalk Glad
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 18:00
    Rikke Gottschalk Glad
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 15:00
    Trine Pelle Nielsen
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    onsdag 15:00
    Trine Pelle Nielsen
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 16:00
    Trine Pelle Nielsen
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Akrylmaling
    mandag 17:45
    Agnete Brinch Christensen
    Varde, Sct. Jacobi skole
  •  
     
    Spansk trin 2 - for letøvede
    onsdag 17:30
    Karla Dennisse de Leon Kock
    Varde, Sct. Jacobi skole
  •  
     
    Spansk trin 3 - for lidt mere øvede
    torsdag 19:30
    Karla Dennisse de Leon Kock
    Varde, Sct. Jacobi skole
  •  
     
    Spansk trin 4 - for endnu mere øvede
    torsdag 17:30
    Karla Dennisse de Leon Kock
    Varde, Sct. Jacobi skole
  • @navn
     
    Knipling og orkis
    tirsdag 09:00
    Ruth Bruun
    Ølgod, Kulturhuset Ølgod
  • @navn
     
    Knipling og orkis
    onsdag 09:00
    Ruth Bruun
    Ølgod, Kulturhuset Ølgod
  • @navn
     
    Trivsel og samvær
    mandag 09:30
    Inga Vestervang Sørensen
    Ølgod, Kulturhuset Ølgod
  • @navn
     
    Yoga - Helle Hallen
    tirsdag 09:30
    Maria Jensen
    Årre, Hellehallen
  • @navn
     
    Yoga - Årre
    mandag 18:30
    Lone Ellegaard Eriksen
    Årre, Årre Skole
  • @navn
     
    Yoga - Årre
    mandag 16:50
    Lone Ellegaard Eriksen
    Årre, Årre Skole