Kurser - Sydvestjylland

Sydvestjylland

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 13.03.18
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 01.05.18
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 23.01.18
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 05.12.17
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Glutenfri bagekursus
    Start: 07.04.18
    lørdag 09:00
    Ritta Kloppenborg
    Varde, Lykkesgårdskolen
  • @navn
     
    I brødets navn – til mavens gavn
    Start: 09.03.18
    fredag 17:00
    Ritta Kloppenborg
    Varde, Lykkesgårdskolen
  • @navn
     
    Jagtlære - koncentreret kursus
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:00
    Mogens Madsen
    Varde, Brorsonskolen
 

Er startet

  • @navn
     
    Afspænding for bevægelseshæmmede.
    torsdag 11:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Birkevejens afspænding
  • @navn
     
    Akrylmaling
    tirsdag 14:45
    Solvej Bammeskov
    Varde, Kunstlab
  • @navn
     
    Akrylmaling
    mandag 09:30
    Solvej Bammeskov
    Varde, Kunstlab
  • @navn
     
    Efter / Efterfødsel
    onsdag 09:15
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, IFV
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Engelsk - for begyndere og lidt øvede
    onsdag 19:30
    Eva Bach
    Varde, Sct. Jacobi skole
  • @navn
     
    Fransk for begyndere og letøvede
    mandag 17:20
    Miriam Heide
    Varde, Sct. Jacobi skole
  • @navn
     
    Guitarspil for begyndere
    onsdag 20:00
    Claus Jørgensen
    Varde, Sct. Jacobi skole
  • @navn
     
    Knipling og orkis
    tirsdag 09:00
    Ruth Bruun
    Ølgod, Kulturhuset Ølgod
  • @navn
     
    Knipling og orkis
    onsdag 09:00
    Ruth Bruun
    Ølgod, Kulturhuset Ølgod
  • @navn
     
    Pandorakoret
    mandag 19:00
    Søren Abel
    Varde, Brorsonskolen
  • @navn
     
    Pilates
    mandag 17:00
    Ulla Jensen Buhl
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Qi Gong - hensyntagende
    onsdag 09:00
    Mette Byskov
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Slow Patchwork
    tirsdag 18:00
    Kathrine Møller
    Billum, Den Gamle Brugs
  •  
     
    Spansk trin 1 - for begyndere
    onsdag 17:30
    Karla Dennisse de Leon Kock
    Varde, Sct. Jacobi skole
  •  
     
    Spansk trin 4 - for endnu mere øvede
    torsdag 17:30
    Karla Dennisse de Leon Kock
    Varde, Sct. Jacobi skole
  • @navn
     
    Trivsel og samvær
    mandag 09:30
    Inga Vestervang Sørensen
    Ølgod, Kulturhuset Ølgod
  •  
     
    Træning for hele kroppen med bolde
    mandag 19:00
    Birgitte H. Kræhmer Tapdrup
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 17:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    onsdag 16:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 16:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    onsdag 15:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 15:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 18:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 19:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  •  
     
    Træskæring og trædrejning
    mandag 19:00
    Knud Bjarne Eg Bennetsen
    Varde, Brorsonskolen
  •  
     
    Turisttysk
    mandag 18:30
    Miriam Heide
    Varde, Sct. Jacobi skole
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    fredag 11:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    fredag 10:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    tirsdag 08:15
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    tirsdag 13:10
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Yoga
    mandag 09:00
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga - Fåborg
    mandag 18:00
    Inger Frølunde
    Årre, Psykologklinikken
  • @navn
     
    Yoga - Helle Hallen
    tirsdag 09:30
    Maria Jensen
    Årre, Hellehallen
  • @navn
     
    Yoga - Hensyntagende
    mandag 10:45
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  •  
     
    Yoga - Hensyntagende
    mandag 12:30
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga - Årre
    mandag 18:30
    Lone Ellegaard Eriksen
    Årre, Årre Skole
  • @navn
     
    Yoga - Årre
    mandag 16:50
    Lone Ellegaard Eriksen
    Årre, Årre Skole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.